Dlaczego wybieramy drewno?

Surowiec

dlaczego_1Drewno jest materiałem któremu  do dnia dzisiejszego nic nie jest w stanie dorównać. Charakteryzuje się  zarówno naturalnym ciepłem, wysoką  podatnością na obróbkę,  jak i nieporównywalną z niczym magiczną strukturą słoi. Ze względu na swoje walory estetyczne szczególną rolę w produkcji naszych okien i drzwi zajmuje drewno meranti, ale proponujemy również stolarkę z  dębu, sosny i świerka.

Konstrukcja

dlaczego_2Wytrzymałość i siłę konstrukcji drzwi i okien zapewnia nowoczesny proces lamelowania. Polega on na klejeniu pod wysokim ciśnieniem trzech warstw drewna z różnie zorientowanych słojami. Takie rozwiązanie gwarantuje wyjątkową odporność na obciążenia i stabilność konstrukcji. Do zabezpieczenia stolarki przed warunkami atmosferycznymi używamy  wodorozcieńczalnych farb i lakierów  których cząsteczki są mniejsze od porów drewna, co pozwala im na głębokie wnikanie w jego strukturę  i niezwykle trwałą impregnację .

Bezpieczeństwo

dlaczego_3Poczucie bezpieczeństwa stanowi jedną z najbardziej  podstawowych potrzeb człowieka. W filozofii naszej firmy bezpieczeństwo zajmuje wyjątkową pozycję. Stosując nowoczesne rozwiązania - bolce ryglujące, wielopunktowe zamki, dodatkowe zbrojenia, a w przypadku drzwi oszklonych - szkło antywłamaniowe w pełnej gamie - mamy świadomość oferowania produktów spełniających wysokie normy bezpieczeństwa.

Kolorystyka

dlaczego_4Piękną fakturę drewna znakomicie podkreśla odpowiednio dobrany kolor lakieru lub farby.

Wiele satysfakcji przynosi kreowanie indywidualnego charakteru stolarki, który wzmocni lub uzupełni klimat domu, może przynieść. Uzyskanie równowagi tonalnej - lub przeciwnie wykorzystanie drzwi jako wyraźnego kontrapunktu barwnego, zależy wyłącznie od gustów domowników. My tylko podsuwamy im dostępne rozwiązania. Najlepsze z możliwych.

Indywidualizm

dlaczego_5Każdy dom wymaga innych rozwiązań. To, co sprawdza się w jednym, rzadko znajduje zastosowanie w drugim. Bywa,że już sam projekt narzuca nietypowe rozwiązania. Chętnie podejmujemy się realizacji takich zleceń wykonując drzwi na indywidualne zamówienie. Połączenie tradycyjnego rzemiosła z osiągnięciami najnowszych technologii gwarantuje indywidualne podejście do tematu, zapewniając przy tym produkt o najwyższych parametrach jakościowych i użytkowych. Daje także możliwość swobodnej aranżacji istotnej dla wszystkich przestrzeni własnego domu. Zapewniamy Państwu profesjonalną pomoc zarówno w zakresie doboru drzwi czy projektowaniu indywidualnych rozwiązań, jak również w zakresie akcesoriów drzwiowych oraz technik montażu.

Kontakt
telefon:
+48 18 441-84-39
+48 502-379-843
e-mail:
nokpol@onet.pl
odwiedź nas:
lokalizacja »
 
 

Nokpol Producent Okien i Drzwi Drewnianych

33-300 Nowy Sacz, ul.Zdrojowa 49
Małopolska