Oferta

Produkcja okien i drzwi odbywa się  w naszej firmie w trzech etapach:

  • Obróbka wstępna
  • Impregnacja i lakierowanie
  • Montaż okuć i szyb 

Wykonanie okna surowego

Elementy kantówki zgodnie ze specyfikacją zlecenia są kierowane  na linię obróbki wstępnej, tam następuje struganie czterostronne na wymiar i odcięcie listwy przyszybowej. Po tej operacji na centrum obróbczym  wykonuje się złącza czopowe i  profile wewnętrzne zgodnie z typem produkowanego okna.

Po wyprofilowaniu elementy są klejone na prasach ramowych, a w złożonych ramach wykonuje się profile zewnętrzne. Dalszym etapem  produkcji okna surowego jest  kompletowanie  ościeżnic  ze skrzydłami, przycinanie listew przyszybowych do skrzydeł, wykonywanie otworów pod klamki i montaż listew przymykowych . Następnie skompletowane zlecenie  przekazywane jest  do malarni.

Malowanie  stolarki

  1. Pierwszą operacją jest impregnacja zabezpieczająca drewno przed grzybami oraz sinizną. Impregnacja odbywa się metodą zanurzania.
  2. Kolejnym etapem jest gruntowanie wykonywane również przez zanurzanie. Grunt jest nanoszony zgodnie z kolorem stolarki wybranym przez klienta.
  3. Po gruntowaniu nanoszona jest tzw. międzywarstwa, której zadaniem jest wypełnienie wszystkich porów w drewnie.
  4. Ostatnią operacją jest dwukrotne malowanie ostateczne metodą  hydrodynamicznego natrysku.  Przed malowaniem ostatecznym wszystkie czopy  zabezpieczane są specjalną  zaprawką.

Montaż okuć, szklenie, pakowanie

Ostatni etap zaczyna się od skompletowania  już pomalowanych ościeżnic  ze skrzydłami , oraz kontroli jakości po malowaniu. Następnie montowane są uszczelki w skrzydłach oraz okapniki w ramach. Po tych operacjach osadzone zostają wszystkie elementy okuć . Po okuciu skrzydła są montowane na ramach i okna kierowane są do zaszklenia.

Po zaszkleniu i silikonowaniu transportowane są do pakowania, gdzie następuje ostateczne sprawdzenie okien  i zabezpieczanie do transportu.  Każde okno jest zabezpieczone narożnikami z tektury oraz folią.

Kontakt
telefon:
+48 18 441-84-39
+48 502-379-843
e-mail:
nokpol@onet.pl
odwiedź nas:
lokalizacja »
 
 

Nokpol Producent Okien i Drzwi Drewnianych

33-300 Nowy Sacz, ul.Zdrojowa 49
Małopolska